Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Výše sazeb přímých plateb pro mladé zemědělce a ekologicky šetrné hospodaření pro rok 2015

Ministerstvem zemědělství byla stanovena výše některých sazeb přímých plateb pro rok 2015, které podpoří hospodaření šetrnější k životnímu prostředí a mladé zemědělce.

Vydáno: 13.11.2015

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil sazbu jednotné platby na plochu (SAPS) pro rok 2015. Zveřejněná je již výše platby pro mladé zemědělce do 40 let a také na greening, které jsou letos vyhlášeny vůbec poprvé. Mimořádně budou navíc v letošním roce vyplaceny zálohy ve výši 70 % na SAPS.

Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil pro letošní rok sazbu jednotné platby na plochu zemědělské půdy (SAPS) ve výši 3 543 korun na hektar, sazbu platby na zemědělské postupy příznivé pro klima a životní prostředí (tzv. greening) ve výši 1943 korun na hektar a sazbu platby pro mladé zemědělce ve výši 885 korun na hektar.

Změna ve vyplácení přímých plateb tak navazuje na nové podmínky Společné zemědělské politiky, schválené Evropskou unií, kvůli kterým je letos objem peněz na SAPS nižší. Zatímco vloni to bylo asi 21 miliard, letos to je 12,5 miliard korun. Toto však neznamená, že zemědělci obdrží méně finančních prostředků, celkový objem zůstane zachován, protože nižší částku pro SAPS doplní několik nově zaváděných plateb, jako je například právě platba na mladé zemědělce nebo greenig. který vyžaduje zejména šetrné hospodaření s půdou a zachování a zlepšení biologické rozmanitosti v zemědělských podnicích.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Současně kvůli finančním potížím zemědělců v některých sektorech výroby v ČR rozhodl ministr o mimořádném poskytnutí záloh pro SAPS v maximální výši 70 %, zatímco v předešlých letech to bylo jen 50 %. Zemědělci tak získají peníze dříve, aby je mohli dále využít například k uhrazením svých závazků.

Veškeré dotace bude vyplácet Státní zemědělský intervenční fond, který, jak se dá očekávat, zahájí greeningové platby a platby pro mladé zemědělce od poloviny ledna 2016.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč