Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Co je greening v zemědělství?

Setkali jste se již s termínem greening v zemědělství? Jestliže ne, tak se určitě ptáte se, co to je greening? Jde doslova o ozelenění v zemědělství. Co to znamená? Jde o zemědělský program, který se snaží podporovat ekologické hospodaření zemědělců a zajištění dobrých životní podmínek hospodářských zvířat.

Vydáno: 23.04.2015

Ozelenění neboli greening

Greening patří mezi nová opatření v rámci Jednotné žádosti 2015, které se řadí mezi dotační opatření SAPS neboli Jednotných plateb na plochu a je hrazena z prostředků poskytnutých Evropskou unií. O přímou platbu může jednou ročně požádat fyzická i právnická osoba se vztahem k zemědělské půdě.  

 inzerce zemědělských nemovitostí

Za základními pravidly greeningu je snaha motivovat zemědělce pomocí dotací k lepšímu a ekologičtějšímu hospodaření v rámci ochrany životního prostředí. K získání greening dotace je třeba, aby zemědělci splnili základní pravidla greeningu, z nichž některá jsou povinně dána legislativou a jiná závisí na volitelné nabídce daného státu.    

 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Greening dotace

Greening dotace jsou vypláceny jako jednotná platba na plochu, která se řídí nařízením pro přímé platby číslo 1307/2013 a jejími prováděcími předpisy. Každý stát si pak dále upřesňuje technické detaily jako například lhůty, agrotechnické postupy a další volitelné podmínky. Podmínky udělení greening dotace se snaží cestou minimální administrativy, co nejvíce přispět ke konkurenceschopnosti českých zemědělců.  

Greening 2015

Stejně jako v předchozím roce je možné v rámci programu greening 2015, aby zemědělští podnikatelé žádali o dotace. Pro obdržení jednotné platby musí být žadatel například aktivní zemědělec s minimální výměrou pozemku 1 hektar obhospodařované zemědělské půdy. Kompletní seznam povinností pro zemědělce, kteří chtějí získat greening dotace v roce 2015, najdete v informacích pro žadatele.

V případě nedodržení zemědělských postupů, jakými jsou diverzifikace plodin, zachování stávajících travních porostů a vyhrazení plochy využívané v ekologickém zájmu, je platba zemědělci ponížena v závislosti na množství porušených podmínek, které přispívají k příznivějším klimatickým podmínkám a k ochraně životního prostředí na všech svých zemědělských pozemcích. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč