Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

16. října oslavte Světový den výživy

Každoročně si dne 16. října připomínají lidé Světový den výživy, který slouží k upozornění na současné problémy související s nedostatkem nebo naopak přebytkem potravin a plýtvání s nimi.

Vydáno: 17.09.2015

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Historie

Již od roku 1981 si řada zemí po celém světě připomíná Světový den výživy. Oslava je pořádána dne 16. října, což určila konference OSN pro výživu a zemědělství (Food and Agriculture Organization – FAO) v roce 1979, protože jde o výroční den založení celé organizace.

Organizace OSN využívá tento Mezinárodní den zdravé výživy k poukázání na klimatické změny ve světě a co způsobují. Dále se pozastavuje nad bioenergetickými řešeními především v chudých zemích, kde výroba biopaliva probíhá nejčastěji.

Tento den slouží také k upozornění veřejnosti na skutečnost nedostatku potravy v rozvojových zemích a rostoucí čísla podvyživených a následně umírajících lidí. Na druhé straně však jsou ve vyspělých zemích velké problémy s obezitou, které trápí spolu s kardiovaskulárními nemocemi, cukrovkou řadu lidí.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Světový den výživy 2015

V rámci Světového dne výživy v roce 2015 se bude také konat seminář, jehož podtitul je „Zdravá výživy začíná na poli“.  Přednášející se budou zabývat především nejpalčivějšími problémy, které souží společnost v oblasti výživy a stravování po celém světě. Vzhledem k tomu, že byl rok 2015 vyhlášen za Mezinárodní rok půdy, je řada přednášek propojená s tématikou problémů s půdou v zemědělství. Seminář, který se koná 20. října 2015 v budově Ministerstva zemědělství České republiky, pořádá vedle již zmíněného ministerstva také Výzkumný ústav potravinářský Praha a Společnost pro výživu.

Světový den výživy slouží především k osvětě, kterou chce organizace OSN bojovat proti úmrtnosti v závislosti na výživě obyvatelstva. Odborníci pracují s předpokladem, že vzdělanost je nejlepší zbraní v této oblasti.  

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč