Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Roboti vyráží do polí bojovat s plevelem

V dnešní době se robotizuje už takřka vše a zemědělství samozřejmě není výjimkou. Do poslední testovací fáze vstoupila v polovině května nová generace zemědělských zařízení s umělou inteligencí, která slibuje revoluci v boji proti plevelu.

Vydáno: 11.06.2018

Na poli s cukrovou řepou poblíž švýcarské vesnice Bavois se namísto tradičních traktorů objevilo vozítko tvarem připomínající stůl na kolečkách. Poháněno je solárními panely a jeho úkolem je pomocí kamer identifikovat plevel a ten následně postříkalo tryskami na mechanických ramenech.

Ne všichni však mají z nové technologie radost. Producenti tradičních pesticidů v případě úspěchu nové technologie přijdou o část svých zisků – o velkou část svých zisků. Prodeje herbicidů ročně dosahují 26 miliard dolarů, což je téměř polovina tržeb ze všech pesticidů.

Společnost ecoRobotix, která má robota na svědomí slibuje, že zavedení jejich vozítka by mohlo snížit spotřebu herbicidů až na dvacetinu současného množství. Uvedení robota na trh by se mohlo odehrát už příští rok. Firma ecoRobotix je totiž těsně před podpisem dohody o financování s několika investory.

S podobným vynálezem na rozpoznání plevele a plodin přišel také americký start up Blue River, který je podpořen i výrobcem traktorů Deere & Co. Blue River slibuje snížit spotřebu herbicidů oproti současnosti o 90 %.

 

 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč