Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Českou biopotravinou roku 2018 se stal hovězí steak z Mitrovského dvora

Sedmnáctý ročník soutěže Česká biopotravina roku 2018 pořádané PRO-BIO Svazem ekologických zemědělců zná své vítěze. Odborná porota se opět přesvědčila o tom, že česká produkce biopotravin je na vysoké úrovni.

Vydáno: 12.09.2018

Do soutěže bylo přihlášeno 104 produktů a takřka polovinu z nich (43) tvořila biovína. Právě v této kategorii tak byla největší konkurence, ve které nejlépe obstálo slámové víno Ryzlink rýnský ročník 2015 od Víno Marcinčák.

Dále v kategorii Biopotraviny rostlinného původu zvítězily Meruňky s levandulí a medem – extra džem (Marmelády Šafránka s. r. o.), ocenění nejlepší biopotravina živočišného původy získal BIO Čerstvý sýr s bylinkami (farma JAVORNÍK-CZ), v kategorii Biopotraviny pro gastronomii, pochutiny a ostatní uspěl Med medovicový (Ing. Dušan Michálek).

Hlavní cenu soutěže a zároveň kategorii Steaková bio masa získal Hovězí tenderloin steak bio od farmy Mitrovský dvůr. Ten dle slov Kateřiny Urbánkové, manažerky Svazu PRO-BIO, zaujal svou křehkostí a vyzrálostí a jasně zvítězil. „Zralé hovězí maso z ekologického zemědělství má totiž velký tržní potenciál a přitom již teď oslovuje širokou skupinu zákazníků, kteří kvalitní maso umí ocenit. Takto kvalitní steak na grilu totiž, dle mého názoru, zvládne připravit každý a získá tak jednoduše skvělý gurmánský zážitek," uvedla k výsledkům.

Vítězné produkty smějí užívat označení Česká biopotravina roku 2018 a zúčastní se největšího veletrhu biopotravin Biofach 2019 v Norimberku.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč