Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

PGRLF opět přispívá na lesní hospodářství

Co znamená PGRLF? Jak je na tom lesní hospodářství v České republice? Jak získat dotace na lesní hospodářství?

Vydáno: 04.08.2015

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s PGRLF, a.s. neboli Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem vytvořilo nové dotační programy, které mají podpořit větší rozvoj lesního hospodářství a zároveň také pomoci odvětví zpracování dřeva v České republice. 

Lesní hospodářství ČR

Lesní hospodářství v České republice je převážně v rukou státu, který vlastní 60% plochy lesních porostů. Ve vlastnictví fyzických osob se v současnosti nachází necelých 20%. V produkci sazebního materiálu převažuje v českých lesích smrk ztepilý a buk lesní. V těžbě dřeva dominují jehličnaté stromy nad listnatými.   

Dotace na lesní techniku

Jedním z dotačních programů se věnuje podpoře nákupu techniky, která zahrnuje lesnické stroje a další technologie pro obnovu, péči a těžbu lesního porostu. Dotace na lesní techniku je určena vlastníkům lesů, kteří hospodaří na základě chváleného lesního plánu, ať už jde o podnikatele nebo obce. Druhou skupinou jsou malé a střední podniky, jejichž příjmy z lesnické činnosti dosahují požadované hranice 50%.   

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Dotace na lesní techniku a technologie jsou určeny také provozy, které se zabývají zpracováním dřeva. Dotační program je určen pro podnikatele malých a středních podniků a pro obce. Z finanční podpory může být nakoupeno například zařízení na výrobu laminátových desek, překližek nebo palivového dřeva či dřevní biomasy.

Lesní školky a reprodukce

Třetím odvětvím, kam poputují peníze z dotačního programu na rozvoj lesního hospodářství ČR, jsou lesní školky. Finance mohou být použity na stroje a technologie, které slouží k přípravě půdy a další péči o lesní výsadbu.

Dotace jsou určeny pro podnikatele s licencí k nakládání s reprodukčním materiálem lesních dřevin (RMLD) považovaných za menší a střední podnik, kteří činnost spojenou s lesním hospodařením provádí na pozemcích určených k plnění funkce lesa. Lesní školky s produkcí na zemědělské půdě jsou dotovány v již běžícím programu Zemědělec od PGRLF, a.s.

Pojištění lesa

Posledním část finanční podpory je zaměřena na pojištění lesa, které mohou využít všichni vlastníci lesa včetně státních podniků. Výjimkou jsou nepodnikající fyzické osoby, které pojistili lesní porosty proti požárům a neživým přírodním činitelům. Dotace na pojištění lesa bude poskytována až do výše 30% způsobilých nákladů.

Dotace v rámci programu PGRLF, a.s. budou poskytovány na základě nařízení Evropské unie č. 1407/2013 ze dne 18. prosince 2013 a bude poskytována formou subvence části úroků z úvěrů poskytnutých komerčními subjekty. Dle podmínek musí minimální úrokové zatížení dosahovat 0,5 % p. a. Maximální výše podpory pro žadatele se může vyšplhat až na 5% p. a.  

V rámci finanční podpory pro lesy se Vám dále nabízí například dotace na zalesnění

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč