Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Dotace na louky až do výše 417 EUR za ha

Zajímavou položkou v zemědělském dotačním programu jsou dotace na louky a pastviny. Nárok na finanční podporu od státu může získat každý, kdo provozuje zemědělskou činnost a travní porost se rozkládá na více než dvou hektary zemědělské půdy.

Vydáno: 14.04.2015

Dotace na louky a pastviny

Podmínek pro získání dotace na louky a pastviny není mnoho. V první řadě musíte provozovat zemědělskou činnost, za druhé se musíte zavázat ji provozovat ještě minimálně dalších pět let. Minimální výměra obhospodařované zemědělské půdy s travním porostem, na kterou chcete získat dotaci, je 2 hektary.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Dalším předpokladem je, že travní porost musí být minimálně dvakrát ročně posečen nebo jedenkrát spasen hospodářskými zvířaty, což se musí uskutečnit v období od 31. července do 31. října. Po podzimním termínu se nesmí na travní ploše nacházet porost vyšší než 30 cm.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Výše dotace

Výše dotace na louky se pohybuje okolo 75 EUR za hektar. V případě pastviny je sazba dotace ve výši 112 EUR za hektar. Dotační sazba je závislá na místních podmínkách jako vlhkost, hnojení plochy nebo chráněnost území, takže například za podmáčené nebo rašelinné louky se může dotace vyšplhat až na 417 EUR/ha.

Program péče o krajinu

Dotační Program péče o krajinu (PPK) je určen především k přirozené obnově krajinného rázu, zachování druhové rozmanitosti a ekologické stabilitě krajiny. Dotace na louky a pastviny jsou vypláceny v případě dodržení podmínek pravidelně jednou ročně podobně jako například dotace na zalesnění.  

 

Přečtěte si také:
Dotace pro zemědělce v roce 2016

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč