Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Diverzifikace dotací pro zemědělce

Co je diverzifikace? Jde o snahu zvýšit rozmanitost zemědělských subjektů ve prospěch nezemědělských odvětví například ve výrobě a zpracování surovin nebo také v tradičních řemeslech.

Vydáno: 26.05.2015

Diverzifikace má za úkol podpořit například činnosti v oborech jako dřevozpracující průmysl, potravinářská výroba, těžba a zpracování surovin či řemeslech jako sklářství, kovářství, zámečnictví nebo truhlářství.

Snahou diverzifikace činností nezemědělské povahy, která je podporována Programem rozvoje venkova České republiky, je decentralizovat jednotlivá zpracující a výrobní zařízení. Cílem programu je růst venkovské ekonomiky, snížení nezaměstnanosti a zlepšení životních podmínek obyvatel na českém venkově.

Kromě finančních prostředků na modernizaci provozoven se dotace vztahují také na větší využívání obnovitelných zdrojů energie a podporu energetické samostatnosti venkova.  Žádat lze také o dotace na moderní stroje, techniku a nové technologie, které slouží ke zkvalitnění a zrychlení procesů výroby a zpracování.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Podmínky pro získání dotace

Dotace jsou určeny pro zemědělské podnikatele, kteří jako fyzické nebo právnické osoby provozují v zemědělské výrobě činnost již minimálně 2 roky podle zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů. Žadatel o dotaci musí k nemovitosti, které se finanční podpora týká, prokazatelný vlastnický nebo nájemní vztah.

Mezi další podmínky pro získání dotace na projekt patří, že realizace se musí vztahovat k území obce s maximálním počtem obyvatel do 2 tisíc. V rámci dotačního programu pak mohou získat podnikatelé finanční příspěvek na výdaje až ve výši 60% například na modernizaci objektu, výstavbu nové budovy, úpravu celého areálu nebo pořízení nové techniky či technologie na zpracování surovin.

O dotace si může požádat malý, střední i velký podnik, nikoliv však podnik státní. Žadatelem dále smí být zahraniční fyzická nebo právnická osoba nemající trvalé bydliště v České republice, akciová společnost, nezisková organizace nebo obec.

Minimální výše výdajů na realizovaný projekt je 50000 korun. Horní hranice výše investice je 15 milionů korun. Podpora investic na založení nebo rozvoj nezemědělských činnosti se vztahuje na realizaci projektů po celé České republice s výjimkou území hlavního města Prahy.  

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč