Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Agroturistika dotace

Jste farmář a zajímáte se o agroturistiku z druhé strany? Nabízíme Vám pár tipů, jak získat dotace na přestavbu, modernizaci farmy a rozjet tak vlastní podnikaní v agroturistice.

Vydáno: 23.02.2015

Nový módní trend agroturistika, který jsme vám již dříve přiblížili v jednom z našich článků, se setkává s čím dál větší oblíbeností napříč celou společností. Řada rodičů využívá agroturistických možností a podniká výlety a dovolené s dětmi, aby blíže poznali život na farmě. Nejen rodiny, ale také páry nebo firmy v rámci teambuildingu využívají agroturistických nabídek například ve vinařských oblastech na jižní Moravě.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Velký vzestup popularity u agroturistiky zaznamenala již i státní kasa a zahrnula podporu podnikatelských záměrů v této oblasti do dotačního programu. Dotace na agroturistiku v České republice mají především zajistit rozvoj cestovního ruchu v tuzemském venkovském prostředí s důrazem na zachování původního dědictví.

Dotace až 50%

Dotační program se v agroturistice zaměřuje především na podporu nové výstavby, rekonstrukce, přestavby a modernizace starých objektů, kde je maximální povolená ubytovací kapacita 60 lůžek. Ubytování by mělo být doplněno o možnost stravování a další možnosti vyžití v místě objektu. Na projekt k vybudování takového zařízení dnes můžete čerpat dotace až výši 50% z celkových způsobilých vynaložených nákladů. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Dotace na koně

Dále stávající i mladí začínající zemědělci mohou čerpat dotace v rámci zaměření svého hospodářství, ať už jde o chov zvířat jako ovce, kozy, krávy. Od roku 2015 je možné čerpat dotace na koně, které lze využít na stavbu a rekonstrukci stájí, výběhů nebo zemědělské techniky. Projížďky na koních se na Vaší farmě stanou velkým tahákem především na rodiče s dětmi.

Dotace na zpracování zemědělské produkce

Podporu ve výši až 60% nabízí dotační program, ze kterého můžete čerpat finance na zpracování Vaší zemědělské produkce. Svým klientům tak můžete představit v rámci agroturistiky zpracování mléka ve Vaší sýrárně, technologie na výrobu vína a to vše doplnit o ochutnávky Vašich bio výrobků. 

 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč