Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Dotace pro začínající zemědělce

Začínající zemědělci využijte rok 2015 pro podání žádostí o dotace v programu pro mladé začínající zemědělce.

Vydáno: 12.02.2015

V roce 2014 nebylo vyhlášeno další kolo příjmu žádostí v Programu rozvoje venkova (PRV) v dotačním programu Mladý začínající zemědělec. Dobrou zprávou pro mladé, kteří chtějí začít s podnikáním v zemědělství je, že příjem žádostí do dalšího dotačního kola proběhne v roce 2015. Předběžný termín podávání žádostí o dotaci je zatím plánován na podzim tohoto roku (pravděpodobně v září). Program schválený vládou musí totiž ještě schválit Evropská komise, což je plánováno na 1. čtvrtletí roku 2015.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Vše upravuje Nová společná zemědělská politika EU ve svém druhém pilíři pro podporu investic a mladých zemědělců v rámci dotačního titulu 4.1.1 Investice do zemědělských podniků pro programové období 2014 až 2020.  Dotaci v maximální výši 40 – 60 % z celkových způsobilých výdajů budou moci získat zemědělští podnikatelé na realizaci svých záměrů v oblasti živočišné i rostlinné výroby. Vyšší míru dotace budou moci získat mladí začínající zemědělci či projekty realizované ve znevýhodněných oblastech. Obdobný typ investic jako u dotačního  titulu 4.1.1 bude podporován také u titulu 6.1.1 Zahájení činnosti mladých zemědělců

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Podmínky pro zapojení do programu “Zahájení činnosti mladých zemědělců”

O dotaci v tomto programu mohou žádat pouze mladí začínající zemědělci ve věku do čtyřiceti let. Další podmínkou pro získání dotace je, že poprvé zahajují činnost v zemědělství a mají zemědělskou kvalifikaci (případně mají možnost si ji doplnit).  Maximální doba po kterou mohli před zaregistrováním žádosti o dotaci provozovat zemědělskou výrobu je 36 měsíců. Žadatelé mohou být pouze subjekty plnící definici mikro nebo malého podniku.

Zásadní novinkou oproti programovému období 2007 – 2013 je stanovená minimální velikost podniku žadatele. Minimální velikost bude definována dosažením určité minimální hodnoty standardní produkce již při podání Žádosti o dotaci. Hodnota produkce bude vycházet z výměry zemědělské půdy a množství hospodářských zvířat.

Další podmínkou bude předložení podnikatelského plánu, jehož realizaci musí žadatel zahájit do devíti měsíců od podání dotační žádosti. Nastavení dotačního titulu tak odráží představu Evropské komise, podle které je cílem podpory přednostně převzetí stávajícího podniku mladým zemědělcem, než vnik zcela nových farem.

Výše dotace pro mladé začínající zemědělce

Dotace bude vyplácena bude ve dvou splátkách stejně, jako v předchozím programovém období 2007 - 2013. Celková výše dotace bude činit maximálně 45 000 EUR

Program rozvoje venkova na období 2014 - 2020 ke stažení naleznete na portálu ministerstva zemědělství eAGRI.cz

Přečtěte si také:
Dotace pro zemědělce v roce 2016

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč