Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Jak se bude danit plocha rybníka v roce 2015?

Majitelé rybníků, kteří měli obavu o vyšší zdanění plochy pod rybníky, se můžou nyní uklidnit. Sněmovna schválila pozměňovací náv...

Vydáno: 22.01.2015

Majitelé rybníků, kteří měli obavu o vyšší zdanění plochy pod rybníky, se můžou nyní uklidnit. Sněmovna schválila pozměňovací návrh, který vyjímá způsob zdanění ploch pod rybníky z novely zákona o dani z nemovitých věcí. V případě, že by pozměňovací návrh nebyl přijat, zaplatili by rybníkáři na daních asi o 10 milionů korun více.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Díky pozměňovacímu návrhu senátorů, který zachovává současný způsob zdaňování ploch pod rybníky, se nemusí rybníkáři obávat větších daní. Poslanci na tento pozměňovací návrh novely zákona o dani z nemovitosti již přistoupili a nyní směřuje předloha k podpisu prezidentovi České republiky.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Daň z nemovitosti

Novela zákona o dani z nemovitosti formulovala zdanění rybníků tak, že výjimka se oproti původnímu znění nevztahuje na rybníky využívané pro chov ryb za účelem podnikání na základě povolení k nakládání s povrchovými vodami. Toto znění by však mohlo mít vyústění ve zdanění rybníků s chovem ryb u všech rybářů s povolením.

Nadále tedy bude platit, že předmětem daně z nemovitosti nejsou pozemky, které jsou vodní plochou s výjimkou rybníků určených k intenzivnímu a průmyslovému chovu ryb.    

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč