Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Parcela (ne)má evidované BPEJ. Co to znamená?

Našli jste na výpisu z katastru nemovitostí informaci, že parcela nemá evidované BPEJ a nevíte co to znamená?

Vydáno: 25.02.2015

Našli jste na výpisu z katastru nemovitostí informaci, že parcela nemá evidované BPEJ a nevíte co to znamená?

 inzerce zemědělských nemovitostí

Kódy BPEJ jsou určeny pro zemědělskou půdu. V katastru nemovitostí (KN) se přiřazují k parcelám charakterizovaným vlastnickým vztahem, dále se přiřazují k pozemkům evidovaným v KN zjednodušeným způsobem a dále pozemkům, které leží uvnitř bonitovaného území. Dle § 12 odst. 2 katastrální vyhlášky, se údaje o BPEJ evidují jako "Další údaje katastru" s vyznačenou příslušností k vlastníku. Podrobné informace o významu a využití tohoto kódu najdete v našem článku BPEJ.

Pokud jste tedy narazili na informaci, že parcela nemá evidované BPEJ, vypovídá to pouze o tom, že parcele nebyl BPEJ kód přiřazen a pro Vás, tak bude složitější zjistit zajímavé informace, o kterých BPEJ vypovídá. Velmi často se bude jednat o pozemek, na kterém nebyla dosud prováděna zemědělská činnost nebo o pozemek nezemědělský,  ale nemusí to být 100% pravidlem.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Zanesení BPEJ do KN

Zavedením BPEJ do KN se zjednoduší oceňování parcel a stanovení daně z pozemků. Způsobu a metodám zavedení BPEJ do KN se podrobně věnuje “Metodický postup pro aktualizaci bonitovaných půdně ekologických jednotek dle vyhlášky č. 327/1998 Sb., ve znění pozdějších předpisů”. Žádosti o aktualizaci BPEJ zasílají vlastníci zemědělských pozemků nebo nájemci těchto pozemků (po udělení souhlasu a plné moci od vlastníka pozemku) na místně příslušný Pozemkový úřad.

Uvedený metodický postup najdete ke stažení na portálu Eagri.cz

 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč