Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

EU chce dotace pro východní Evropu přesunout na jih

Brusel uvažuje o přemístění desítek miliard z fondů Evropské unie do jižní Evropy. Proč?

Vydáno: 24.04.2018 jt

Přesunutí prostředků z fondů EU bude asi nejvíce diskutovanou částí připravovaného rozpočtu pro léta 2021 až 2027. Jak uvedla ČT24 na základě informací z britského ekonomického listu Financial Times, mluví se o tom, že EU chce změnit svou politiku rozdělování dotací.

V současné době se dotace rozdělují čistě podle HDP na osobu, což nahrává zemím střední a východní Evropy, jako jsou Polsko, Maďarsko, Česká republika nebo Pobaltské státy. EU chce do rozhodování, kam bude peníze posílat, přidat další faktory. Kromě HDP se budou nejspíš prostředky rozdělovat i podle nezaměstnanosti mládeže, vzdělávání, životního prostředí, inovací i přístupu zemí k migraci. Zvláště podle návrhu německé kancléřky Angely Merkerlové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vychází myšlenka využít rozpočet EU k finanční podpoře regionů s velkým počtem žadatelů o azyl. Tím by na dotace dosáhli i země, které do teď jen platili na ostatní - jako například Německo nebo Švédsko.
Jednání o rozpočtu je navíc ovlivněno škrty, které bylo nutno udělat po odchodu Velké Británie z EU. Celkově se bude rozdělovat prostředků výrazně méně.

Celá věc přerozdělení financí z fondů EU je ještě v jednání a očekává se tvrdá diskuze. Konečné rozhodnutí bychom se měli dozvědět v květnu. České ministerstvo financí je samozřejmě proti navrhovaným změnám.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč