Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Vrací se trend rodinných farem

Rodinné farmy jsou v dnešní uspěchané době, kdy je vysoká nezaměstnanost, nejen ideálním zdrojem obživy, ale také nabízí možnost aktivn...

Vydáno: 10.11.2014

Rodinné farmy jsou v dnešní uspěchané době, kdy je vysoká nezaměstnanost, nejen ideálním zdrojem obživy, ale také nabízí možnost aktivně sdílet čas s nejbližšími. Jde o léty prověřenou praxi, kterou podporuje i Asociace soukromého zemědělství. Výbornou příležitostí ukázat význam rodinného hospodaření široké veřejnosti je Mezinárodní rok rodinných farem, který OSN vyhlásila na letošní rok.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Asociace byla založena v roce 1998 a sdružuje tisíce soukromých sedláků. Asociace aktivně přispívá k propagaci trendu rehabilitace venkovského života tím, že pořádá na farmách svých členů odborné zemědělské semináře, kam se sjíždí členové sdružení, odborníci a zástupci dalších organizací, aby společně řešili aktuální problémy českého zemědělství.

Cílem Asociace soukromého zemědělství je získat pro sedláky opět podmínky, za nichž můžou farmy a další zemědělské usedlosti nabýt opět ztracenou pozici, kterou zaujímali před kolektivizací venkova. Sedláci byli dříve zdrojem pracovních příležitostí, často také stáli za aktivním společenským životem na vesnici, stejně jako se angažovali politicky a vůbec patřili mezi vážené občany.

Každý rok přibývá počet fyzických osob, které se rozhodnou pro návrat ke kořenům. Z přeplněných měst se odstěhují na venkov, kde obhospodařují farmy. Pěstují vlastní bio potraviny a chovají vlastní hospodářská zvířata, případně se věnují agroturistice. Pro český venkov se tedy blýská se na lepší časy.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč