Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Sucho je podle projektu Intersucho horší než loni

Podle projektu Intersucho, do kterého je zapojeno několik desítek zemědělců, je sucho letos ještě horší než loni. Mnozí upozorňují, že letos nevzcházejí jařiny, ozimy zasychají a neroste ani tráva či vojtěška.

Vydáno: 29.04.2019 jp s využitím ČTK

Nedostatek srážek začíná být opravdu extrémní a pokud nezačne souvisleji pršet, může mít dopady na úrodu.

Hlavní vegetační sezona je teprve v začátcích, ale už před dvěma týdny byly dva nejhorší stupně sucha (výjimečné a extrémní) rozšířeny po celé třetině území republiky. Navíc oproti loňsku přišlo sucho o měsíc dříve.

Nejhorší situace je na střední a jižní Moravě v Polabí a Poohří. Alespoň nejmírnějším stupněm sucha je ale postiženo 99 % území ČR. Lepší situace je jen na malých územích Jihočeského kraje a velmi zřídka také na jižní Moravě.

„Hlášeny jsou projevy sucha u ječmene, pšenice, řepky a také u ovocných stromů a vinné révy. Respondenti popisují nedostatek srážek, který způsobuje špatné vzcházení plodin," uvedli pro ČTK tvůrci projektu Intersucho.

A nejde jen o nedostatek srážek. Problémy činí zemědělcům také vítr. Ten odnáší vrchní vrstvu půdy, vysušuje a odnáší vrstvu ornice i tam, kde jsou jařiny ještě pod zemí a nedrží ji kořeny.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Zeleň, KÚ Braník, 171m2

Cena: 144 667 Kč

Cena za m2: 846 Kč

Prodej, Stavební komerční, Koryčany, 3225m2

Cena: 9 000 000 Kč

Cena za m2: 2 791 Kč

Prodej, Velké Meziříčí, 31 298 m2

Cena: 1 564 900 Kč

Cena za m2: 50 Kč