Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zkrácení lhůty pro zasílání hlášení do ústřední evidence

Začátkem roku 2017 se zkrátí posuzovací lhůta pro hlášení pohybu skotu, ovcí a koz ze 14 dnů na týden.

Vydáno: 03.10.2016

Změna lhůty pro zasílání hlášení do ústřední evidence se bude týkat hlášení o narození, označení, úhynu, ztrátě, utracení, přemístění na dočasné hospodářství pro účely kontroly podmíněnosti a dalších podpor cílených přímo na hospodářská zvířata (v rámci dobrovolné podpory na produkci: dojnice, masná telata a bahnice a kozy; v rámci podpor PRV: dobré životní podmínky zvířat a další).

Všechna hlášení do ústřední evidence musí žadatel počínaje 8. dnem doručit ke zpracování pověřené osobě do ÚE jinak budou brána za pozdní podání. To znamená, že se nebude zohledňována administrativní (technická) lhůta 7 dnů pro doručení hlášení do ÚE.

Pokud dojde k pozdnímu podání hlášení je hlášení bráno jako porušení podmínek pro poskytnutí dotace a žadateli může být dotace snížena, neposkytnuta vůbec či může vzniknout sankce do dalších let.

Proto je dobré hlášení neodkládat a v případě elektronického způsobu komunikace je ihned po pořízení záznamu odeslat do ústřední evidence.

Jaké jsou možnosti podání hlášení?

  • Elektronicky (Portál farmáře) – hlášení je možné podat pomocí aplikace Registr zvířat na Portálu farmáře (registrovaní uživatelé). Elektronické podání je možné podat nejpozději 7. den od hlášení události.
  • Elektronicky (z komerčních programů pro vedení stájových registrů) – hlášení je možné pomocí webových služeb nebo zasíláním datového souboru prostřednictvím e-mailu. Stejně jako u Portálu farmáře je nejzazší termín 7. den od hlášení události.
  • Písemně – hlášení je možné zaslat písemnou formou poštou doporučeně. V písemné formě je rozhodující datum odeslání na podacím lístku, který musí být v 7denní lhůtě. Pokud připadá konec 7denní lhůty na sobotu, neděli či svátek, je poslední den lhůty nejbližší další pracovní den.
Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Postup odesílání hlášení přes Stájový registr na Portále farmáře:

  • Na níže uvedeném obrázku je zobrazen Stájový registr s aktuální záložkou „Změny k odeslání", kde se zaevidují veškeré nově nastalé události, tzn. Změny.
  • Dalším krokem, na který se nesmí zapomenout, je položka „Vygenerovat a zpracovat hlášení v ÚE", pomocí které se pohyby zvířat odešlou do ÚE.

Integrovaný zemědělský registr

Integrovaný zemědělský registr

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zemědělství ČR

  • v sekci dotace – Kontroly podmíněnosti Cross Compliance
  • v sekci Portál farmáře – Registr zvířat
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč