Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Pronájem rybníku či jiné vodní plochy

Prodej rybníku nebo pronájem? Proč se Vám vyplatí spíše pronájem rybníku než jeho koupě? Oproti nákupu je pronájem rybníku značně levnější záležitostí. Ptáte se proč?

Vydáno: 30.10.2015

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Prodej rybníku na rozdíl od pronájmu se pohybuje totiž i klidně v cenovém horizontu kolem jednoho miliónu za hektar vodní plochy. Cena za prodej rybníku se však značně liší stejně jako cena pozemků v závislosti na rozloze, ale také na velikosti povodí, kvalitě a úživnosti rybníka.

Ceník pronájmu rybníků

Na co se zaměřit při výběru rybníka a na co si před podpisem smlouvy o pronájmu dát pozor? Na ceník pronájmu rybníků má vliv řada proměnných, které byste si měli zjistit předem. Například v jakém stavu se rybník nachází, zda je jeho hráz v pořádku, jestli má přítok nebo například jak moc je zabahněn, abyste ihned po převzetí nemuseli investovat další peníze do úprav.

Dále si dejte pozor na to na slovíčkaření, abyste nekoupili tři hektary rybníka, z nichž pouze dva hektary bude zabírat vodní plocha. Vždy se podívejte, za je cena pronájmu rybníku uvedena za vodní či katastrální plochu.  

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Sportovní rybaření

V případě, že jste se rozhodli podnikat v oblasti sportovního rybaření, měli byste být připraveni kromě částky za pronájem rybníka i na další výdaje. Před rybářskou sezónou bude potřeba připravit nejen zarybnění revíru, ale také zkontrolovat stav rybníku, doplnit mola a upravit okolí, aby Váš rybník měl vhodné zázemí pro správce a sportovní rybáře.

Dotace na chov ryb

Pokud platíte pronájem vodní plochy, která je rybářským revírem nebo jste majitelem vlastního rybníku, tak můžete získat finanční kompenzaci za škody, které rybářům letos způsobili přemnožení kormoráni. Dotace na chov ryb ve výši 500 Kč na hektar vodní plochy je vypsán v rámci dotačního programu Podpora mimoprodukčních funkcí rybářských revírů pro rok 2015. Ministerstvo zemědělství bude z vládou schváleného program vyplácet z národních zdrojů finanční prostředky v celkové výši 15 milionů korun.     

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč