Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Chovatelé dojnic a prasnic mají nárok na mimořádnou kompenzaci. Žádost musí být podána do 25. listopadu

Mléčné krize v Evropě pokračuje a Evropská unie opět rozděluje mimořádné dotace.

Vydáno: 22.11.2016 jt

Dotace pro živočišnou výrobu

V letošním roce by měli zemědělci věnující se živočišné výrobě získat prostředky o více než 4 miliardy vyšší než v předchozích letech.
Začátkem listopadu schválila vláda návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky na mimořádnou kompenzaci pro chovatele prasnic a dojnic. Ta by měla kompenzovat zemědělcům ušlý zisk v tomto roce a pomoci jim překonat ekonomicky těžší období aniž by museli snižovat stav dobytka nebo ukončovat podnikání. Podle evropské unie krize v tomto odvětví od loňského roku stále přetrvává.

Nárok na poskytnutí dotace mají chovatelé, kteří jsou nebo se stanou členy v organizace producentů, jsou zapojeni v režimech kvality mléka, ekologicky hospodaří, nebo absolvují speciální manažerské školení.

Rozděluje se téměř 560 milionů korun

Žádost musí být odeslána Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu, platební agentuře Ministerstva zemědělství, od 15. do 25. listopadu. Celkem zemědělci tak dostanou přibližně 559 milionů korun, které jsou z poloviny hrazeny ze zdrojů Evropské unie, druhou polovinu dorovná státní rozpočet. Kompenzace je přibližně stejně vysoká jako v loňském roce, kdy se rozdělovalo 604 milionů korun. Stát tak využil nařízení Evropské komise, která umožňuje využití finančních prostředků jako kompenzaci ztrát. Na finanční injekci nebudou pěstitelé muset tentokrát půl roku čekat. Mimořádné kompenzace by se měly začít vyplácet ještě před koncem letošního roku.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč