Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Ovoce a zelenina do škol

Projekt Ovoce a zelenina do škol funguje letos již sedmým rokem. Cílem celé akce je obohatit jídelníček o spotřebu ovoce a zeleniny u žáků 1. stupně základních škol a snížit tak počet dětí s obezitou. Čerstvé ovoce a zeleninu pro děti do škol finančně podporují evropské a státní dotace prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Vydáno: 23.10.2015

Výkup pozemků - rychle a za hotové

Projekt Ovoce do škol

Vláda České republiky schválila projekt Ovoce do škol již v roce 2009 a od té doby získává rok od roku větší popularitu. Kromě nařízení vlády č. 478/2009 Sb., o stanovení některých podmínek pro poskytování podpory na ovoce a zeleninu a výrobky z ovoce, zeleniny a banánů dětem ve vzdělávacích zařízeních, jej upravuje nařízení Rady (ES) č. 13/2009 a nařízení Komise (ES) č. 288/2009.

Pro které školy je projekt určen?

Do projektu Ovoce a zelenina do škol se mohou zapojit všechny základní školy s žáky v rozmezí od 1. až do 5. třídy včetně tříd přípravných. Po schválení přihlášky podepíše škola smlouvu mezi ní a jedním dodavatelem, který zajistí nejen celoroční doručení vhodných produktů podle vyhlášky Státního zemědělského intervenčního fondu (dále SZIF), ale také zabezpečí veškerou potřebnou komunikaci se SZIF, který projekt zastřešuje.  

V případě, že by škola nebyla spokojená s dodávkami ovoce a zeleniny, může změnit dodavatele po vyplnění formuláře o odstoupení školy od smlouvy, který odešle přímo žadateli (dodavateli). K ukončení dodávek dochází podle výpovědní lhůty ve smlouvě se současným dodavatelem. Nového žadatele si škola může vybrat až se začátkem nového školního roku. 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Jak se stát dodavatelem?

Do projektu Ovoce a zelenina do škol se může přihlásit každý, kdo je dodavatel nebo schválený distributor dodavatele ovoce, zeleniny a příbuzných výrobků. Dodavatele v projektu schvaluje SZIF na základě vydaných nařízení. Seznam aktuálních dodavatelů do škol je průběžně aktualizován na stránkách SZIF.

Pokud se chcete stát dodavatelem ovoce, zeleniny nebo balené ovocné a zeleninové šťávy bez konzervantů a přidaného cukru či sladidel, stačí se přihlásit jako žadatel nebo distributor schváleného žadatele a splnit vydané požadavky. Přihlášky musí být podané nejpozději do 31. března v kalendářním roce, ve kterém začíná nový školní rok. Více pokynů k pro žadatele najdete v příručce vydané SZIF.    

 

 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč