Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Na boj proti suchu 8 miliard Kč

V souvislosti s vlnou veder, která v letošním roce sužovala celou Českou republiku a nejen ji, se vláda dohodla vyčlenit peníze, které mají podpořit boj proti suchu v budoucnosti.

Vydáno: 26.08.2015

Na preventivní opatření spojená se suchem, se kterým v současné době bojují státy Evropy a které se podle předpokladů bude objevovat stále častěji doprovázeno možnými povodněmi půjde z evropských dotací 8 miliard Kč. Příjem žádostí o dotace na boj proti suchu začal již v pátek 15. 8. 2015.

Dotace na sucho

Finanční podpora z programu Životního prostředí ve výši 8 miliard korun je určena na boj proti suchu, na zadržování srážkové vody v krajině a na protipovodňová opatření. Nejde však o žádnou novinku, která reaguje na současné sucho v ČR. Eurodotace na obnovu krajiny a boj proti erozi půdy bylo již možné čerpat 8 let a příjem žádostí o dotace na sucho se nezastaví dalších pět let.

Evropské peníze by měly podpořit především zadržování srážkové vody v krajině České republiky a její následné využití. Projekty v rámci žádostí o dotace na sucho by měly vytvořit opatření, která zabrání zbytečnému odtoku vody ze srážek do kanalizace.

Dále by měly sloužit k obnově zaniklých nebo vzniku nových krajinných prvků a územních celků, která budou sloužit k akumulaci vody v přírodě. Kromě vsakování a využití srážkové vody jsou dotace na sucho určeny na zlepšení průtoku koryt řek, potoků a také na optimalizaci přirozeného rozlivu v jejich okolí.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

O dotace na boj se suchem mohou žádat již od 15. srpna 2015 první obce i fyzické osoby. Finanční podpora je určena na opatření zabezpečující zadržení a lepší využití srážkové vody v krajině. První výzva dotace na sucho se vztahuje především na obce a města, kde dochází k největšímu odtoku dešťové vody do kanalizace a následně do říčních toků, které odvádí vodu pryč z České republiky. 

Do budoucna se v rámci boje se suchem plánuje obnova zaniklých rybníků, horských nádrží a mokřadů. Vytvářet by se měla hlavně malá a pokud možno přirozená vodní díla, která by pomohla zadržet dešťovou vodu v české krajině.  

Pokud Vás trápí opačný problém s podmáčeným pozemkem, dočtete se více v článku o odvodnění pozemku

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč