Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zaštipování rajčat

Dosáhněte větší úrody rajčat díky jejich správnému zaštipování.

Vydáno: 03.06.2017

Domácí rajčata se svou chutí těm z obchodů nemůžou rovnat. A ať již rajčata pěstujete ve velkém, nebo jen na chuť např. na balkoně nejjednodušší, ale zároveň velmi účinnou metodou, jak navýšit sklizeň je zaštipování výhonků. Na zaštipování je právě v červnu a červenci ten správný čas.

 Výhonky jako takové vyráží za každým listem a pokud bychom je nechaly bez povšimnutí, rostlina by poskytovala pro jejich růst příliš mnoho energie včetně živin. To by se samozřejmě projevilo na následné kvalitě plodů a celkové vitalitě keříčků rajčat. Rostlinky by byly vysílené a náchylné na různé typické choroby rajčat.

 

Zaštipování by se dalo přirovnat například k vylamování zálistků, které provádí vinaři za cílem větší a kvalitnější úrody u vinné révy. Proces je velice snadný a nepotřebujete k němu žádné náčiní. Tím byste mohli rostlinu ještě poškodit a přenést na ni virózu. Proto boční výhonky prostě vylamujte prsty nebo odstraňujte nehty. To jaký výhonek máte vylomit je celkem snadné. Vyrůstají za hlavními listy jak u tyčových, tak keříkových rajčat.

Vždy, když budete rajčátka zalévat, zkontrolujte také, zda mají nové výhonky, a ty ulámejte. 

Jak výhonky vypadají, můžete vidět v následujícím videu.

 

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.
Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč