Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

V rybnících chybí voda, příčinou je nedostatek srážek

Podle ohlasů rybářů je v jihočeských rybnících nedostatek vody. Hlavní příčinou tohoto problému je dlouhodobý nedostatek srážek, kvůli kterému chybí na jihu Čech zhruba 30 % vody oproti běžnému stavu. Situace se ovšem liší místo od místa.

Vydáno: 13.05.2016

Tento stav není ideální ani z hlediska letošní produkce ryb, protože nedostatek vody se může negativně podepsat především na jejich růstu a celkové velikosti. Místo tří kilogramů by tak mohl mít průměrný úlovek například jen dva a půl kilogramů. Nedostatek vody má za následek to, že v rybnících není dostatek zooplanktonu, který se běžně ve vodě vyskytuje. Ryby tak mají méně potravy a nemohou vyrůst do běžných rozměrů.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Podle rybářů je nejhorší situace v rybnících, které byly loveny letos na jaře. Velmi kritická je situace na Novohradsku, kde chtějí rybáři některé rybníky dokonce úplně vylovit. Tyto rybníky by následně úplně vypustili a vodu by využili v jiných rybnících, aby byly aspoň nějaké plné.

Situace se nejspíš ještě zhorší v letních měsících, kdy se z rybníků odpaří přibližně jeden centimetr vody za den. Na jeden hektar vodní plochy je tak potřeba přítok přibližně jeden litr vody za sekundu. Největším problémem je to, že voda nechybí jen poslední rok, ale s nedostatkem se rybníkáři potákají poslední tři zimy. Málo vody poskytují jak lesy, tak i louky a pole a voda, která by z těchto oblastí měla odtékat bohužel chybí.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč