Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Farmářské trhy – nový fenomén

S rostoucí oblibou domácích a především kvalitní potravin a biopotravin se objevil nový fenomén ve společnosti – farmářské trhy.

Vydáno: 04.09.2015

Zájem veřejnosti o kvalitní a regionální potraviny rok od roku roste a tak se čím dál víc farmářů orientuje na ekologické zemědělství. Své výpěstky a výrobky následně buď dodávají přímo odběrateli formou tzv. bedniček, do malých obchůdků zaměřených správnou výživu nebo vyjíždí prezentovat a prodávat své výrobky na farmářské trhy.

Farmářské trhy jsou ideálním místem, kde si můžete vybrat opravdu čerstvé domácí produkty a biopotraviny od regionálních farmářů. Přímo na místě zjistíte, jak je a kde je ovoce a zelenina pěstována, jakým způsobem jsou hospodářská zvířata chována. Dále se můžete dozvědět také přesné složení, což ocení především alergici a lidé s nejrůznějšími dietami. Díky otevřenosti, čerstvosti a kvalitě nabízeného zboží si během pár let získaly farmářské trhy velkou oblibu u veřejnosti.

Pravidla pro farmáře

Jejich popularita vzrostla až na tolik, že se dnes konají téměř v každém městě České republiky. I proto postupně vznikly i jisté povinnosti a pravidla, které musí farmář dodržovat, aby zde mohl prodávat vlastní zboží. Mezi podmínky patří například prodej výhradně českých, domácích potravin nebo to, že prodejcem smí být pouze farmář sám nebo farmářem určený zástupce.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Vedle těchto nařízení platí samozřejmě i další povinnosti, které se vztahují na každého prodejce. Prodávající musí mít živnostenský list, který ho opravňuje vykonávat tuto činnost, a dále musí vlastnit hygienické a veterinární osvědčení. Všechno zboží musí být označeno cenou na viditelném místě.

Farmářské trhy na Kulaťáku

Největší věhlas v celé republice asi nejspíše získaly farmářské trhy na Kulaťáku v Praze, kde se každou sobotu již šest let za sebou sejdou lidé nejen z okolí, aby ochutnali domácí chléb, klobásy, sýry, med, víno, bylinky, ovoce a zeleninu. Nemusíte být zrovna ranní ptáče, abyste na trhu nakoupil, ale ti co si přivstanou a přijdou na 8 hodinu, mají samozřejmě větší výběr potravin a produktů. Lákadlem pro ranní vstávání může být i fakt, že se zde dobře nasnídáte. Čerstvé, křupavé pečivo a vůně kávy Vám přivstání ihned vynahradí.

Podpořte i vy regionální produkci potravin a nakupujte čerstvé a kvalitní potraviny od farmářů ve Vašem okolí. Vaše pokrmy budou chutnější a rozmanitější díky sezonním potravinám, které seženete na farmářském trhu.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč