Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Biopotraviny

Fenomén biopotravin je již nějaký čas na vzestupu. Netýká se již pouze několika jedinců, kteří se detailně zajímají o to, co jí, ale postupně si získal náklonnost celé společnosti. Jde o styl života, který se zaměřuje na produkty pocházející z ekozemědělství.

Vydáno: 16.03.2015

Biopotraviny jsou vyráběny ze surovin rostlinného nebo živočišného původ, které vznikají v rámci ekologického zemědělství a jsou opatřeny certifikátem. Musí tedy splňovat zákonem určené podmínky na jakost a také zdravotní nezávadnost. Bioprodukty jsou následně zpracovány a prodávány jako biopotraviny.    

 inzerce zemědělských nemovitostí

Ekologické zemědělství

O co vlastně jde? Ekologické zemědělství je spíše než novinka na trhu návrat ke kořenům. Jde o využití klasických postupů zemědělství a zpracování potravin bez použití umělých chemických látek, bez přidaných látek a geneticky modifikovaných organismů.

Ekosystém

Ekologické zemědělství se snaží o zachování ekosystému v přírodě. Tento způsob hospodaření eliminuje nepříznivé vlivy na naše zdraví a na naše životní prostředí. Ekozemědělství zlepšuje také podmínky chovu hospodářských zvířat.     

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Dotace na ekologické zemědělství

Jednou ročně jsou vypláceny dotace na ekozemědělství, které se vztahují na plochu obhospodařované půdy. Dotace je možné získat například na hektar orné půdy, travního porostu, ovocných sadů, dále také na pěstování vinné révy, zeleniny, ovoce a bylin. Výše dotací v rámci ekologického zemědělství se pohybují od 71 EUR za ha až po 849 EUR za ha (více v tabulce níže).

Dotace na ekozemědělství

Za hektar půdy

Orná půda

155 EUR

Travní porosty

71/89 EUR

Zelenina a speciální byliny

564 EUR

Zelenina

440 EUR

Ovoce

435 EUR

Réva vinná

507 EUR

Ovocný sad

510/849 EUR

 
S problematikou ekologického zemědělství souvisí i greening, na který jsou také poskytovány dotace, který se týká fyzických i právnicích osob se vztahem k zemědělské půdě.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč