Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Chytejte dešťovou vodu, stát vám za to zaplatí

V posledních letech trápí Českou republiku čím dál větší sucha a tak je potřeba začít s vodou více šetřit. Ministerstvo životního prostředí chce prosadit nový dotační program s názvem Modrá úsporám, který by měl lidi motivovat k tomu, aby s vodou více šetřili. Tyto peníze budou moci využít nejen obce, ale i majitelé domů a zahrad, které je využijí k zadržování dešťové vody.

Vydáno: 18.04.2016

Hlavní myšlenkou tohoto programu je tedy snížit spotřebu vody lepším hospodařením se srážkovou vodou. Vláda chce motivovat obyčejné lidi k tomu, aby začali brát obyčejnou pitnou vodu jako velmi vzácnou surovinu, protože vody bude čím dál méně. Na modré dotace by mohli dosáhnout všichni, kteří by na svém pozemku nějakým způsobem zadržovali vodu.

Dešťová voda nalezne v domácnosti mnoho využití. Můžete ji používat například na zalévání rostlin nebo stromů na zahradě, na umývání osobních automobilů nebo třeba na splachování toalety. Pokud si necháte na zahradu nainstalovat nádrž o objemu 16 kubíků a necháte ji naplnit dešťovou vodou, pokryjete díky ní celoroční spotřebu na splachování toalety pro dva lidi v domácnosti. Díky tomu budete moci ušetřit až několik stokorun ročně.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Na dotace vyhradilo ministerstvo zatím 200 milionů korun s tím, že se počítá s řešením, díky kterému by na ně mohly dosáhnout desetitisíce domácností. Jediné, o čem se zatím jedná, je výše dotace pro jednotlivé domácnosti, zatím se nejvíce zmiňuje 50 % z pořizovací částky zadržovacího řešení.

Ministerstvo chce všechny detaily představit na podzim letošního roku s tím, že by nejčastěji přispívalo na velké nádrže na dešťovou vodu. Jejich cena se pohybuje okolo 10 až 20 tisíc Kč (samozřejmě v závislosti na provedení a také na jejich objemu). Zatím je jisté jen to, že příspěvky nepůjde využít na sudy nebo vany, které jsou v domácnostech na zachytávání vody také velmi oblíbené. 

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč