Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

1,57 miliardy korun na dotace pro zemědělce

Na konci minulého roku schválila vláda další dotace pro zemědělce zaměřené na podporu zemědělství a rozvoj venkova v České republi...

Vydáno: 20.01.2015

Na konci minulého roku schválila vláda další dotace pro zemědělce zaměřené na podporu zemědělství a rozvoj venkova v České republice. Pro rok 2015 připravilo Ministerstvo zemědělství na dotační programy celkovou částku 1,57 miliardy korun. Vedle již zavedených programů se objeví i jeden nový - program Udržování a obnova kulturního dědictví venkova.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Program obnovy venkova

Nově spuštěný program Udržování a obnova kulturního dědictví venkova se především zaměří na zachování kulturních prvků venkovské krajiny s cílem zvýšit turistickou atraktivitu českého venkova. Dotační program se váže na kulturní objekty a prvky, které nejsou přímo využívány k osobnímu či podnikatelskému záměru. Na program obnovy venkova je vyčleněna částka 50 milionů korun.   

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Dotace na chov zvířat

Celkově z rozpočtu na zemědělské dotace 2015 míří 1 miliarda na podporu živočišné výroby – například na rozvoj včelařství, chov ovcí a koz pastevním způsobem chovu, na podporu mimoprodukčních funkcí rybníků nebo na šlechtění hospodářských zvířat. Převážná část z podpory na chov hospodářských zvířat je určena pro nákazový fond. Na boj proti nakažlivým chorobám hospodářských zvířat směřuje částka 600,5 milionu korun.

Dotační programy 2015 nezapomínají ani na rostlinnou výrobu, kam míří částka 217 milionů korun například na restrukturalizaci ovocných sadů nebo na podporu vybudování kapkové závlahy v sadech, školkách, na chmelnicích či vinicích. 

 

 

Tabulka s dotačními programy a výší dotací na rok 2015


Přečtěte si také:
Dotace pro zemědělce v roce 2016

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Louka, Stupava, 22863m2

Cena: 77 000 Kč

Cena za m2: 3 Kč

Pronájem, Zemědělská půda, Nesměň, 5260m2

Cena: 10 000 Kč

Cena za m2: 2 Kč

Prodej, Zahrada, KÚ Lipník nad Bečvou, 300m2

Cena: 250 000 Kč

Cena za m2: 833 Kč