Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

Zemědělci odkládají sklizeň sena, očekávají horší sklizeň

Mnoho zemědělských družstev odkládá sklizeň pícnin, které používají ke krmení dobytka a menších hodpodářských zvířat. Důvod je zřejmý. Kvůli masivnímu suchu jsou totiž louky takřka suché a tak tráva nestačila vyrůst. A pokud už vyrostla, tak je nekvalitní a nedá se pořádně sklízet.

Vydáno: 16.05.2016

Zemědělci očekávají minimálně o třetinu nižší výnosy než kterých dosáhli v roce 2015, nejkritičtější je situace v Jihočeském kraji, kde již museli termíny sklizně odložit o více než týden. K odkladu se rozhodli například na Strakonicku, kde očekávají dokonce o polovinu horší výsledky než jaké dosáhli v minulém roce. Tamní zemědělci se dokonce bojí, že by situace mohla být tak špatná, že by museli seno nakupovat. Vzhledem k tomu, že cena sena díky malým zásobám roste, se jedná o významnou komplikaci.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Pokud to počasí dovolí, plánují zemědělci z Jihočeského kraje sklizeň zásob na krmení na příští týden. Do té doby by ještě mělo zapršet a tráva by díky tomu mohla ještě o něco povyrůst. Ovšem v případě, že nezaprší, budou mít zemědělci se zásobami krmiva pro dobytek a menší hospodářská zvířata vážný problém. Uvidíme, jak se situace vyvine.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Zeleň, KÚ Mosty u Jablunkova, 0m2

Cena: 0 Kč

Cena za m2: 0 Kč

Prodej, Stavební smíšený, Trhavice, 5 426 m2

Cena: 699 000 Kč

Cena za m2: 129 Kč

Prodej, Zemědělská půda, Malá Veleň, 8 624 m2

Cena: 431 000 Kč

Cena za m2: 50 Kč