Kontakt
Kontaktní informace

Asistentka pro vložení nabídky...

+420 606 629 838

Asistentka pro vložení nabídky

Krátce z Facebooku

Banner

V České republice se pěstuje méně geneticky modifikovaných plodin

Letos se v ČR pěstovala geneticky modifikovaná kukuřice se na 1754 hektarech, což je o 806 hektarů méně než v loňském roce. Obdobně jsou n...

Vydáno: 18.11.2014

Letos se v ČR pěstovala geneticky modifikovaná kukuřice se na 1754 hektarech, což je o 806 hektarů méně než v loňském roce. Obdobně jsou na tom i ostatní státy EU, kde pěstování geneticky modifikovaných rostlin klesá nebo stagnuje.

 inzerce zemědělských nemovitostí

Zájem o pěstování těchto plodin klesá zejména kvůli větší administrativní zátěži i dražší ceně za osivo. V České republice však zůstává nadále  svobodnou volbou zemědělců, zda si vyberou pěstování geneticky modifikovaných plodin, konvenční nebo ekologické pěstování.

Dostávejte do svého mailu upozornění na podobné články jako je tento. Přihlašte se k odběru toho nejzajímavějšího o realitách a zemědělství.

Problematika geneticky modifikovaných organismů a jejich produktů je zahrnuta do Společné zemědělské politiky EU a prochází tak nejpřísnějším schvalovacím procesem na světě. Proto je v celé EU pro účely pěstování schválena pouze jedna plodina a to kukuřice. Geneticky modifikovaná kukuřice vypěstovaná v ČR se využívá zejména pro výrobu bioethanolu či bioplynu nebo  jako krmivo pro zvířata. Není však možné ji využívat pro potravinářské účely.

Ti, kdo u pěstování geneticky modifikované kukuřice zůstali, spatřují její největší výhody zejména v užitné jednoduchosti a spolehlivosti ochrany proti škůdcům. Mezi další přednosti patří podle českých pěstitelů také vyšší a kvalitnější sklizeň než při tradičním způsobu pěstování a méně časté používání chemických prostředků.

Poslat článek e-mailem

Zaujal Vás tento článek? Dejte o něm vědět Vašim přátelům.

Sdílet:

Nejnovější nemovitosti v naší nabídce

Prodej, Zemědělská půda, Třemošnice, 1284m2

Cena: 0 Kč

Cena za m2: 0 Kč

Prodej, Zeleň, KÚ Braník, 171m2

Cena: 144 667 Kč

Cena za m2: 846 Kč

Prodej, Velké Meziříčí, 31 298 m2

Cena: 1 564 900 Kč

Cena za m2: 50 Kč